Salos Szczecin - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Logowanie

O klubie

 

O Klubie SL SALOS Szczecin

SL SALOS Szczecin prowadzi całoroczną działalność sportowo-wychowawczą wśród dzieci i młodzieży. Posługuje się prewencyjnym systemem wychowawczym założyciela Towarzystwa Salezjańskiego św. Jana Bosko (1815-1888), ale czerpie też ze współczesnego dorobku nauk biologicznych, medycznych, kulturologicznych, ekonomicznych i praktyczno-technicznych. Swą ofertę programową kieruje do wszystkich młodych ludzi, chłopców i dziewcząt, ze szczególną troska o tych z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo, którym pragnie pomóc, wychowując zgodnie z myślą św. Jana Bosko, na uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan.

Odpowiadając na potrzeby oraz zainteresowania dzieci i młodzieży SL SALOS Szczecin prowadzi zajęcia w takich tradycyjnych dyscyplinach sportu jak tenis stołowy, piłka siatkowa, koszykówka, piłka nożna, ale także innych, do uprawiania których niezbędne są odpowiednie warunki i infrastruktura sportowo-rekreacyjna. Hale sportowe to przede wszystkim obiekty sportowe szkół, boiska piłkarskie przy obiekcie MOSR i R na ul. Witkiewicza i ul. Tenisowej 38, na których gromadzi się około 900 dzieci i młodzieży.

Historia

W dziele integralnego rozwoju młodego człowieka wychowawcy w duchu św. Jana Bosko - salezjanie i świeccy współpracownicy - zawsze widzieli w sporcie ogromne możliwości wychowawcze. U początku istnienia parafii św. Jana Bosko przy ul. Witkiewicza 64 w Szczecinie w roku 1986 r. dyrektorem i proboszczem był ks. Lucjan Gieros. Odpowiedzialni za sprawy młodzieżowe ks. mgr Mariusz Słomiński i kl. Witold Drzyzgiewicz założyli Salezjańską Ligę Piłki Nożnej (działaczami wolontariuszami byli panowie Jerzy Witczak i Krzysztof Podsiadlik), która była ofertą w 100% skierowaną do młodego człowieka.
Na początku lat dziewięćdziesiątych środowisko osób zafascynowane duchem wychowawczym św. Jana Bosko, czyli:

  • Jerzy Witczak
  • Krzysztof Podsiadlik
  • Teodor Jabłonowski
  • Marian Imielski
  • Weronika Wosińska
  • Barbara Borowicz
  • ks. Tadeusz Balicki

powołało do życia Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej "SL SALOS". Podstawowym celem, jaki przyświeca organizacji jest rozwijanie wychowawczych, kulturalnych i społecznych aspektów sportu w ramach uznanego wzoru człowieka i społeczeństwa, inspirowanych wizją chrześcijaństwa i bogactwem salezjańskiej tradycji wychowawczej: Wychowanie uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan.
SL SALOS Szczecin w sporcie widzi nadzieję podniesienia kultury fizycznej i zdrowotnej młodych, ale także szansę wychowania młodego człowieka zdolnego oprzeć się zagrożeniom duchowo-moralnego kryzysu dotykającego społeczeństwo. 

 

Reklama

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Tabela ligowa

Trampkarze » Inne rozgrywki

Statystyki drużyny